VIES, ithalat ve ihracat süreçlerinin sorunsuz yönetimi için Felece tarafından geliştirilmiş bir üründür. Tüm ithalat-ihracat süreçlerinin mevzuata uygun şekilde, tek bir kokpit üzerinden takip edilebilmesi için geliştirilmiştir. Detaylı masraf yönetimi algoritması ile ithalat ve ihracatın tüm aşamalarında yapılmış olan masrafların detaylı bir şekilde takip edilebilmesi ve masraf maliyet dağılımının istenen mantıkta yapılabilmesine olanak sağlamaktadır. VIES, dış ticaret kapsamındaki lojistik, mali ve teşvik işlemlerinin kolay ve hatasız biçimde gerçekleştirilmesini destekler. Türk Ticaret Kanunu gereği, ithalat ve ihracat süreçlerine yönelik izlenmesi gereken adımlar ve resmi uygulamaların sistemsel olarak takip edilebilmesini sağlar.

İthalat/İhracat dosya takip mantığında yönetilmektedir. İthalatı başlamış ya da proforma fatura aşamasında tüm süreçleri bir havuzda toplayıp, merkezi bir ekran üzerinden süreç başlatılır ve yönlendirilir. Dış ticaret ile Finans arasında avans ve ödeme süreçlerinin de rahatlıkla yönetilebildiği bir yapı mevcuttur.

VIES ile süreçlerin izlenilebilirliği, statü takibi, masraf yönetimi, avans-ödeme takip yönetimi, dosya durum takibi gibi yapılar tüm detayları ile rahatlıkla yönetilebilmektedir.