“Son tüketim tarihi geçmiş yazılımları bir kenara bırakın; Varucon ile yalnızca bugünü değil, geleceğinizi de planlayın.”

Varucon Teknoloji Gıda Sektörü Kıdemli Danışmanı Tuğba Hisarlıoğlu

Günümüzde gittikçe küçülen bir dünyada dev firmaların oyun alanı olan ve ihtiyaçlar sıralamasında ilk sırada bulunan gıda sektöründe çeşitlilik ve rekabet her geçen gün daha çok artmaktadır. Rekabet baskısı altında kaliteyi koruyarak veya arttırarak maliyetlerini kontrol altında tutmak isteyen üretici ve dağıtıcılar tüm iş süreçlerini SAP çözümleri ile yönetiyorlar.

Rekabetin en yoğun yaşandığı sektörlerden biri olan gıda sektöründe oyuncu sayısı ve ürün çeşitliliği giderek artarken, kalite standartları da giderek yükseliyor. Tarladan son kullanıcıya kadar tüm süreçlerin etkin takibi, kalitede arzu edilen standartların aşılması için gerekli olan ürün ömrü yönetimi, finans, satış, pazarlama, dağıtım gibi iş süreçlerinin hızlı ve etkin yönetilmesi kesin bir zorunluluk durumuna geldi. Varucon Teknoloji, gıda sektörüne özel olarak yorumladığı SAP çözümleriyle, şirketlerin değişen pazar dinamiklerine karşı esnek olabilmesini ve verimliliğini en yüksek seviyede kullanabilmesini sağlıyor.

“Tarladan tüketiciye uzanan çok katmanlı, karmaşık iş süreçlerine ve çok bileşenli yapıya sahip gıda sektöründe Varucon Teknoloji ile kontrolu ele geçirin!“

Varucon Teknoloji gıda şirketleri için ne sağlar?

İhtiyaç duyduğunuz bir rapora ulaşma hızınızı günlerden, saatlerden saniyelere indirir ve hızlı karar almanız gereken durumlarda güvenilir, temiz bilgiden güç almanızı sağlar.
Ürün, müşteri ve tedarikçilere ilişkin tüm iş akışlarını aynı sistem üzerinde entegre ederek iş süreçlerini kısaltıp kolaylaştırır. Verimliliğinizi artırır.
Son kullanma tarihi denetimindeki hata payının ortadan kalkmasını sağlar.

O an stoğunuzda hangi ürün, yarı ürün ve hammaddenin, hangi miktarda bulunduğunu anlık olarak izleyebilirsiniz.
Parti ve izlenebilirlik takibini uluslararası standartlarda ve kolayca yapabilirsiniz.
Hangi kampanyaya tüketicinin nasıl tepki verdiğini ölçümleyebilirsiniz.
Ürün bazında maliyet analizi yapabilir, gerçek maliyetlerinizi tespit edebilir ve karlılığınızı artırıcı kararlarınıza destek sağlayabilirsiniz.
İthalat – ihracat işlemlerinde risk takibi yapabilirsiniz.
Süpermarketler ve hipermarketlerin sipariş süreçleri ile entegrasyon sağlayabilirsiniz.
Ani, acil ve durağan siparişlere göre esnek üretim planlaması yapabilirsiniz. “Yok satma” riski sıfırlanır.
Tüm sisteme akıllı mobil cihazınızdan erişebilir, işlerinizi ve şirketinizi mobil ortamdan yönetebilir, zaman ve mekan sınırı olmaksızın mobilin tüm avantajlarını yaşayabilirsiniz.