“Üzerine katma değer koymuyorsanız, sattığınız kilo ile demir, kilo ile metaldir.”

Varucon Teknoloji Makine ve Metal Sektörü Kıdemli Danışmanı Ufuk Çavdar

Uzun vadeli plan ve iş birliklerinin etkin olduğu makine ve metal sektörü için risklere ve piyasalara son derece hakim olmak önemlidir. Varucon’u tercih ederek tedarikçi ilişkilerinden, değişen müşteri taleplerine kadar tüm süreçlerde SAP ile tüm değişimlere hazırlıklı olur, daha bilinçli kararlar alarak rekabet avantajı elde edebilirsiniz.

Büyük çoğunluğu yerel üreticilerden oluşan makine ve metal sanayileri, özellikle çok uluslu şirketlerin üretim taleplerini karşılamaya yöneldiğinde, rekabet gücünü artırmaya ve teknolojiden yararlanmaya daha fazla gereksinim duymaya başladı. Rekabet ortamında farklılaşmak ve verimliği arttırmak için bilişim teknolojilerine yoğun olarak ihtiyaç duyan makine – metal imalat sanayisinde, kurumsal kaynak planlaması çok daha stratejik bir önem kazandı. Varucon Teknoloji, makine – metal imalat sanayisinin süreçlerini ve iş yapış şeklini biliyor; geniş danışman kadrosuyla bilgi ve deneyimini hizmetinize sunuyor.

“Her bir üretimin parametrik olarak binlerce değişik reçete, ürün, rota ve malzeme değerine sahip olduğu makine ve metal sektöründe Varucon Teknoloji ile kontrolu ele geçirin!”

Varucon Teknoloji makine ve metal şirketleri için ne sağlar?

İhtiyaç duyduğunuz bir rapora ulaşma hızınızı günlerden, saatlerden saniyelere indirir ve hızlı karar almanız gereken durumlarda güvenilir, temiz bilgiden güç almanızı sağlar.
Ürün, müşteri ve tedarikçilere ilişkin tüm iş akışlarını aynı sistem üzerinde entegre ederek iş süreçlerini kısaltıp kolaylaştırır. Verimliliğinizi artırır.
Müşterinin talep ettiği ürünün konfigürasyon yapısı, hat, rota ve gerekli tüm bilgilerin, satış ve üretim arasında hızla aktarılabilmesini sağlar.

Talep edilen ürün konfigurasyonuna göre, maliyet ve fiyat bilgilerinin eş zamanlı olarak sipariş aşamasında otomatikman oluşturulmasını sağlar.
Kapasite bilgileri, üretimin hangi aşamada olduğu ve sipariş temrinini, satış temsilcileri ve iş ortaklarınızın da çevrimiçi (online) olarak izleyebilmelerini mümkün kılar.
Üretimdeki kalıp ve makinaların bakım ve yıpranma sürelerinin takibini otomatize eder. Amortisman maliyetlerini azaltır, yenilenmesi gerekli makineleri de arızalanmadan önce tespit edip uyararak olası ekonomik kayıpları önler.
O an stoğunuzda hangi ürün, yarı ürün ve hammaddenin, ağırlık, ebat ve hacim bilgilerini, parti bazında ayrı ölçü birimlerinde takip edebilirsiniz.
İthalat – ihracat işlemlerinde risk takibi yapabilirsiniz.
Tüm sisteme akıllı mobil cihazınızdan erişebilir, işlerinizi ve şirketinizi mobil ortamdan yönetebilir, zaman ve mekan sınırı olmaksızın mobilin tüm avantajlarını yaşayabilirsiniz.