İthalat ve ihracat süreçlerinizi sorunsuz bir şekilde yönetebilmeniz için geliştirdiğimiz Dış Ticaret Çözümü (VIES) ile dış ticaret süreçlerinizi verimli bir şekilde yönetmenizi sağlıyoruz. Tüm süreçlerinizi mevzuata uygun şekilde, tek bir kokpit üzerinden takip edebilmenize olanak tanıyoruz. Detaylı masraf yönetimi algoritması ile hem ithalat hem de ihracat süreçlerindeki tüm aşamalarda yapılmış masrafların detaylı bir şekilde takibini olanaklı kılıyoruz. Masraf maliyet dağılımının istenen mantıkta yapılabilmesine olanak tanıdığımız VIES ile dış ticarete yönelik lojistik, mali ve teşvik işlemlerini kolay ve hatasız bir biçimde gerçekleştirmenize yardımcı oluyoruz.

VIES ile Türk Ticaret Kanunu ve diğer yasal düzenlemelere uygun olarak ithalat ve ihracat süreçlerine yönelik izlenmesi gereken adımlar ve resmi uygulamaları sistemsel olarak takip edebilmenize olanak tanıyoruz. VIES ile dosya takip mantığında yönetilen dış ticaret süreçlerinde açmak zorunda olduğunuz ithalat dosyası ve giderleri işleyebilmenizi sağlıyoruz. Bu sayede, ithalatını başlattığınız ya da proforma fatura aşamasındaki tüm süreçlerinizi bir havuzda toplamanıza ve merkezi bir ekran üzerinden süreçleri başlatmanıza olanak tanıyoruz.

Dış Ticaret ile Finans arasındaki avans ve ödeme süreçlerini de rahatlıkla yönetebildiğiniz VIES ile statü takibi, masraf yönetimi, avans – ödeme takip yönetimi, dosya durum takibi gibi yapıları tüm detaylarıyla yönetmenizi sağlıyoruz.

SAP ERP ile entegre olarak çalışan VIES, böylece kullandığınız sistemler arasındaki veri akışı için ek bir çaba sarf etmenize de gerek bırakmıyor.