“Üzerine katma değer koymuyorsanız, sattığınız kilo ile demir, kilo ile metaldir…”

Felece Teknoloji Makine ve Metal Sektörü Danışmanlık Ekip Lideri Ufuk Çavdar

Uzun vadeli plan ve iş birliklerinin etkin olduğu makine ve metal sektöründe risklere ve piyasalara hakim olmak son derece önemli bir konu. Felece Teknoloji olarak, tedarikçi ilişkileriniz, değişen müşteri taleplerinin yönetimi dahil olmak üzere tüm süreçlerde SAP uygulamalarıyla tüm değişimlere hazırlıklı olmanızı sağlıyor, rekabet avantajı elde etmenize yardımcı oluyoruz.

Büyük çoğunluğu yerel üreticilerden oluşan makine ve metal sanayileri, özellikle çok uluslu şirketlerin üretim taleplerini karşılamaya yöneldiğinde rekabet gücünü artırma ve teknolojiden yararlanmaya daha fazla gereksinim duyuyor. Bu yoğun rekabet ortamında farklılaşmak ve verimliliği artırmak isteyen sektör temsilcilerinde başta kurumsal kaynak planlama olmak üzere çeşitli süreçler stratejik bir önem taşıyor. Felece Teknoloji olarak, sektörün geçirdiği dönüşümü ve gelecek vizyonunu bilen geniş danışman kadromuzla rekabette öne çıkabilmeniz için sizin yanınızda yer alıyoruz.

“Her bir üretimin parametrik olarak binlerce değişik reçete, ürün, rota ve malzeme değerine sahip olduğu makine ve metal sektöründe kontrolü ele geçirin!”

Makine & Metal sektöründeki şirketler için neler sağlıyoruz?

  • İhtiyaç duyduğunuz raporlara ulaşma hızınızı günlerden saatlere, hatta saniyelere indirerek hızlı karar almanız gereken durumlarda güvenilir, temiz bilgiden güç almanızı sağlıyoruz.
  • Ürün, müşterileriniz ve tedarikçilerinizle ilgili tüm iş akışlarını aynı sistem üzerinde entegre ediyor, böylece iş süreçlerinizi kısaltıp kolaylaştırıyor ve verimliliğinizi artırıyoruz.
  • Müşterilerinizle ilgili süreçlerinizde CRM uygulamalarıyla destek oluyor, bu sistemi servis ve satış süreçlerinizle entegre ederek süreç hakimiyeti sağlıyoruz.
  • Müşterilerinizin talep ettiği ürünün konfigürasyon yapısı, hat, rota ve gerekli diğer tüm bilgilerin satış ve üretim arasında aktarılabilmesine olanak tanıyoruz.
  • Talep edilen ürün konfigürasyonuna göre maliyet ve fiyat bilgilerinin eş zamanlı olarak sipariş aşamasında otomatikman oluşturulmasını sağlıyoruz.
  • Kapasite bilgileri, üretimin hangi aşamada olduğu ve sipariş terminini, satış temsilcileri ve iş ortaklarınızın çevrimiçi olarak izleyebilmesini mümkün kılıyoruz.
  • Üretimdeki kalıp ve makinelerin bakım ve yıpranma sürelerinin takibini otomatize ediyoruz. Böylece amortisman maliyetlerinizi azaltıyor, yenilenmesi gereken makineleri arızalanmadan önce tespit ederek uyarıyor ve üretimin durmasının önüne geçiyoruz.
  • Dilediğiniz an stoğunuzda hangi ürün, yarı ürün ve hammaddenin bulunduğunu görebilmenizi sağlıyor, bu bilgileri ağırlık, ebat ve hacim bilgileri ile parti bazında ayrı ölçü birimlerine takip edebilmenize olanak tanıyoruz.
  • İthalat – ihracat süreçlerinizi yönetmenizi kolaylaştırıyor, bu konuyla ilgili işlemlerde risk takibi yapabilmenizi sağlıyoruz.
  • Tüm sisteme akıllı mobil cihazlardan erişebilmeniz için gerekli alt yapıyı sağlıyor, böylece zaman ve mekan sınırı olmaksızın süreçleri yönetmenizi kolaylaştırıyoruz.