“Küresel pazardaki konumunuzu teknolojiniz belirler.”

Felece Teknoloji Otomotiv Sektörü Kıdemli Danışmanı Bora Hisarlıoğlu

Otomotiv sektöründeki güçlü deneyimimizle sektöre üretimden siparişe her türlü veri ve bilgi akışını elektronik ortamda, hızlı, verimli, hatasız ve denetlenebilir şekilde gerçekleştirebilme olanağı sağlayan çözümler sunuyoruz. Ana sanayiden dövme sanayisine, yedek parçadan el aletlerine kadar sektörün farklı taraflarında referans kabul edilen pek çok projeye yön vermiş deneyimli danışman kadromuz ile otomotiv dünyasının dijital dönüşümüne katkı sağlıyoruz.

Ana sanayi, yan sanayi, tedarikçi gibi tüm paydaşlara iş akışını aynı sistem üzerinde entegre ediyoruz. Tedarik zinciri, iş gücü ve kapasite verimliliği sağlayan projelerimizle her işletmenin kendi içindeki operasyonlarını analiz ediyor, mevcut durum ve kaynaklarına en uygun üretim modelini öneriyoruz. Böylece sektördeki şirketlerin daha verimli olmasını sağlıyor, kârlılığına katkı veriyoruz.

Yan sanayi ile bir bütün olarak hareket eden otomotiv ana sanayinde sektörün çok bileşenli denklemi kolayca çözmesine yardımcı oluyoruz. Alınan siparişlerin sisteme alınması, üretim aşamaları, teslim tarihlerinin görüntülenmesi gibi süreçleri kolay yönetilebilen bir dijital ortama taşıyoruz. Üretimin tamamlanmasını takiben gerekli sistemler arası veri iletişimi için gerekli ortamı kuruyor, EDI olarak tanımlanan Elektronik Veri İletişimi’ne yönelik altyapıyı sunuyoruz. İş akış süreçlerinizi tümüyle iyileştiriyor, termin tedarik entegrasyonunu sağlıyoruz.

“Felece Teknoloji ile planlama ve üretim süreçlerinin diğer birimlerle entegrasyonunun kritik önem taşıdığı ve sipariş karşılama hızının saniyelerle ölçüldüğü otomotiv sektörde kontrolü ele geçirin!”

 

Otomotiv ve yan sanayi şirketleri için neler sağlıyoruz?

  • İhtiyaç duyduğunuz raporlara ulaşma hızınızı günlerden saatlere, hatta saniyelere indiriyoruz. Böylece hızlı karar almanız gereken durumlarda güvenilir ve temiz bilgiden güç almanıza olanak tanıyoruz.
  • Ana sanayi, yan sanayi, tedarikçiler gibi tüm paydaşların aralarındaki iş akışını aynı sistem üzerinden entegre ediyor, tedarik zinciri, iş gücü ve kapasite verimliliğinde optimum noktaya çıkmanıza yardımı oluyoruz.
  • Üretimde kullandığınız kalıp ve makinelerin bakım ve yıpranma sürelerinin takibini bir otomasyon dahilinde yönetmenizi sağlıyoruz. Bu sayede amortisman maliyetlerinizi azaltıyor, yenilenmesi gereken makinelerinizi de arıza öncesinde tespit ederek olası ekonomik kayıpların önüne geçme fırsatı tanıyoruz.
  • İşletmelerinizin içindeki operasyonları analiz ediyor, mevcut durum ve kaynaklara en uygun üretim modeli için size önerilerde bulunuyoruz. Böylece sektörün ciddi maliyet kalemleri arasında bulunan stok fazlası riskini ortadan kaldırıyoruz. İstediğiniz her an stoklarınızda hangi ürün, yarı ürün ve hammaddenin hangi miktarlarda bulunduğunu izleyebilme olanağı tanıyoruz.
  • Ürün bazında maliyet analizleri yapabilmeniz için gerekli sistemi sunuyor, böylece gerçek, fiili ve resmi maliyetlerinizi ayrı ayrı tespit edebilme fırsatı veriyoruz. Bu özellik sayesinde bünyenizdeki şirketleriniz arasında konsolide finans raporları oluşturabilme kolaylığı tanıyoruz. Dilediğiniz takdirde bu raporları uluslararası finansal raporlama sistemine göre değerlendirebilmenizi sağlıyor, dünyanın bir diğer ucundaki rakiplerinizle küresel standartlara göre kıyaslama yapabilmenize yardımcı oluyoruz.
  • Uluslararası faaliyetler bazında ithalat ve ihracat işlemlerinize dair risk takibi yapabilmeniz için gerekli altyapıyı sunuyoruz. Böylece siparişlere dayalı esnek bir üretim planlaması yapabilmenize olanak tanıyor, sipariş teslim tarihinde oluşabilecek aksamalarla karşılaşmamanızı sağlıyor ve sipariş karşılama oranlarınızı yükseltiyoruz.
  • Tüm sisteme zaman ve mekan bağımsız olarak akıllı mobil cihazlarınızdan erişebilme kolaylığı sağlıyoruz. Böylece tüm süreçlerinizi mobil ortamdan yönetebilme fırsatı veriyoruz.