images

8 Feb 2021

Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, Vitramax projesi ile müşteri deneyiminde dijital dönüşüm gerçekleştirdi!

Türkiye’nin ilk ve en büyük sağlık seramik gereçleri üreticisi ve ihracatçısı Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, SAP C/4HANA çözümleri ile müşteri deneyimini başarılı bir şekilde dijitale taşıdı.

 

Cirosunun dörtte üçünü 75’ten fazla ülkeden sağlayan Eczacıbaşı Yapı Gereçleri A.Ş. (EYAP), sektöründeki en geniş ürün yelpazesi, üretim ve satış ağı ile Türkiye’de pazar liderliğini elinde bulunduruyor. Türkiye'nin seramik sağlık gereçleri ihracatının yarısından fazlasını tek başına gerçekleştiren EYAP, müşteri deneyimini yönetmek için SAP C/4HANA çözümlerini kullanmaya başladı. SAP Gold Partneri Felece danışmanlığında hayata geçirilen ve Vitramax adını taşıyan dijital dönüşüm projesi,  EYAP’ın tüm müşteri deneyimi iş süreçlerini bulut ortamına taşıyıp dijitalleştirerek, sektöründeki öncü konumunu pekiştirdi. Felece tarafından geliştirilen çözümleri de kapsayan projeyle, Eczacıbaşı Yapı Gereçleri müşteri verilerini tek bir platformda toplayarak 360 derece müşteri deneyimi sunmaya başladı.

 

Felece Satış ve Pazarlama Direktörü Mustafa Çiçekyurt; seramik sağlık gereçlerinin sektörünün köklü kurumu Eczacıbaşı Yapı Gereçleri ile birlikte gerçekleştirdiğimiz Vitramax projesinin bütününe baktığımızda, son kullanıcıya kadar giden iş süreçlerinin web sitesinden, satışa, bayilere ve teknik desteğe kadar uzanan tüm yolculuğunda katma değerli ve planlanan zamanda entegrasyonu gerçekleşen bir proje çıkardığımızı görüyoruz. EYAP’ın bilgi teknolojileri altyapısına katkıda bulunmaktan dolayı Felece olarak çok mutluyuz.

 

 

Eczacıbaşı Yapı Gereçleri

Türkiye’nin ilk ve en büyük seramik sağlık gereçleri (SSG) üreticisi ve ihracatçısı olan Eczacıbaşı Yapı Gereçleri A.Ş., VitrA markasıyla 1958’den beri SSG, 1991’den bu yana ise banyo mobilyaları, küvet ve duş tekneleri üretiyor. 1983’te Artema markasıyla armatür üretimine de başlayan şirketin 1977 yılında Bozüyük’te kurulan tesisi; alanında dünyanın tek çatı altında faaliyet gösteren en büyük üretim komplekslerinden biri niteliğini taşıyor. Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, 4 bini aşkın çalışanıyla Türkiye, Almanya ve Rusya’daki tesislerinde toplam 5,6 milyon seramik sağlık gereci, 2 milyon armatür, 500 bin gömme rezervuar, 1,25 milyon klozet kapağı, 350 bin küvet ve duş teknesi ve 400 bin modül banyo mobilyası üretim kapasitesine sahip.