images

9 Apr 2019

Gold Medal To Turkey With Our Lc Waikiki Project

LC Waikiki için SAP Commerce ile hazırladığımız, 27 ülke, 9 farklı dil ve 5 farklı para birimini kapsayan e-ticaret platformu projemiz 2018 SAP Global Kalite Ödülleri İnovasyon kategorisinde altın madalya kazandı.

Felece Teknoloji olarak, 2023 yılında Avrupa’nın en başarılı üç moda perakendecisinden biri olmayı hedefleyen LC Waikiki için gerçekleştirdiğimiz projemizle dünyanın en iyi projeleri arasında yer alarak Türkiye’ye anlamlı bir ödül getirdik. Dünya genelinde 45 ülkede 900’ün üzerinde mağazayla moda, ayakkabı, kozmetik ürünleri ve ev aksesuarları satışı gerçekleştiren LC Waikiki için SAP CX (Müşteri deneyimi) çözümlerinden SAP Commerce üzerinde geliştirdiğimiz e-ticaret platformu projemiz, tüm dünyadan projelerin yarıştığı 2018 SAP Global Kalite Ödülleri’nde İnovasyon kategorisinde Altın Madalyaya layık görüldü. “İyi Giyinmek Herkesin Hakkı” sloganıyla müşterileriyle buluşan LC Waikiki için gerçekleştirdiğimiz projemizle SAP Türkiye tarafından düzenlenen SAP Türkiye Kalite Ödülleri’nde altın madalya almış ve SAP Global Kalite Ödülleri’nde yarışma hakkı kazanmıştık. SAP Türkiye Dijital İş Hizmetleri ile birlikte yürütülen bu projeyle kazandığımız ödül Türkiye için bir ilk olma niteliği de taşıyor.

LC Waikiki’nin global hedefleri doğrultusunda başladığı proje kapsamında, SAP En İyi Uygulamalarından ve SAP Türkiye’nin uzmanlığından yararlanarak, müşteri deneyimi ve e-ticaret bilgi birikimimizle hazırladığımız e-ticaret platformu toplam 27 ülke, 9 farklı dil ve 5 farklı para birimi gibi son derece kompleks bir yapıya sahip. Bu kapsamdaki bir projenin başarısında iş ve proje ihtiyaçlarına uygun proje yönetim metodolojisini (Agile Scrum & Kanban) uygulamamızı sağlayan ve hızlı karar almayı yönlendiren etkili bir yönetim rol oynadı.

Projeyle Sağlanan Faydalar

SAP ekosisteminin en prestijli ödüllerinden biri olan SAP Quality Awards ödülü aldığımız bu proje ile LC Waikiki’nin faaliyet gösterdiği ülkelerdeki etkinliğini ve ihracatını daha da artırmasına katkı sağladık. LC Waikiki’nin Türkiye dışındaki satış operasyonlarına yönelik bu platform sayesinde, müşterilerine uygun fiyatlı kaliteli ürünlerle ulaşılabilir moda sunma hedefini gerçekleştirmesine katkıda bulunduk. Ödüllü projemizle LC Waikiki’nin yalnızca satış odaklı faaliyetlerinde değil, yüksek müşteri memnuniyetinde de artış sağlamasına yardımcı olduk.

Halen üç yeni ülke için çalışmalarını sürdürdüğümüz proje, LC Waikiki’ye hızlı karar alma yeteneği kazandırmanın yanında, karşılaşabileceği riskleri azaltma olanağı da verdi. Sadece 11 ay gibi kısa bir sürede başarıyla hayata geçirdiğimiz çalışma, LC Waikiki’ye ürünlerini pazara daha kısa sürede sunabilme avantajı da sağladı.