images

26 Jan 2021

Farmasi, Dijital Dönüşüm İçin Attığı Adım ile Sektördeki Gücüne Güç Kattı!

Türkiye’nin lider doğrudan satış ve üretim şirketi Farmasi, sağlık ve kozmetik sektöründe dünyanın en büyük doğrudan satış şirketi olma yolunda attığı önemli altyapı adımı ile gerçekleştirdiği dijital dönüşüm projesini tamamladı.

Doğrudan satış sektöründe Türkiye’de olduğu gibi Dünyada da lider konuma ulaşmayı hedefleyen Farmasi, teknoloji alt yapısını Felece ile yeniledi. Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP ürünlerini tercih eden Farmasi, attığı bu önemli adım ile Türkiye de ilk defa kullanıma alınan bulut tabanlı akıllı ERP ürünü olan S/4HANA Cloud (Bulut) projesi ile iş süreçlerini daha modern ve daha güvenilir bir sistem alt yapısına taşıyarak hayata geçiren ilk şirket oldu.

Farmasi, mevcut iş süreçlerini Felece danışmanlığında yaptığı detaylı analizler ile doğru tespit ederek ve gelecek gereksinimlerine en uygun yöntemi belirleyerek, tüm şirket çalışanları arasındaki etkileşimi artıran dijital dönüşümünü tamamladı. Yeni nesil iş süreçleri ve otomasyon sistemleri ile bulut tabanlı genişletilmiş sürüm avantajı sağlayan teknoloji alt yapı yatırımı sonrası Farmasi, merkezi finans, bütünleşik tedarik ve üretim zinciri, gerçek zamanlı analiz ve raporlama, mobil deneyim, planlama ve entegrasyon konularında gücüne güç kattı. Ayrıca gerçekleştirilen proje sayesinde, doğru ve tutarlı veri yönetimi ile birlikte barkod okutma ve sevkiyat operasyonlarında hatasız bir sisteme geçildi.

İş süreçlerini sadeleştirerek standardize eden, esnek ve verimli bir yapı kazanan Farmasi, proje ile hedeflediği kişi bağımsız, sistematik ve aynı zamanda doğru karar destek mekanizmaları ile günümüz mobil dünyasını yakalayarak daha hızlı karar alabilecekleri bir yapıya kavuştu.

Farmasi ile gerçekleştirdiğimiz projenin başarı kaynağı en uygun teknolojileri ve SAP çözümlerini uyguluyor olmamız”

Felece Satış ve Pazarlama Direktörü Mustafa Çiçekyurt proje sonrası: Danışmanlık hizmeti vermiş olduğumuz Farmasi için özellikle bulut tabanlı kurumsal kaynak planlama ürünü olan S/4HANA Cloud(Bulut)’u konumlandırdık. Müşterilerimizin geleceğe yönelik planlarını ve hedeflerini içeren en uygun teknolojiyi sunabilmek bizim için oldukça öncelikli. Bu sayede SAP yeteneklerini Farmasi gibi sektöründe lider bir firma ile bir araya getirdiğimizde yüksek katma değerli bir başarı elde etmiş oluyoruz. Projede emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma ve Farmasi’nin mükemmel ekibine bu yolda bize olan inançlarından dolayı teşekkür ediyorum.

Farmasi Dijital Dönüşüm Müdürü İsmet Çakıroğlu: 2020 yılı tüm dünya için pandemi ve buna bağlı olarak ekonomik sıkıntıların yaşandığı zorlu bir yıl oldu ve maalesef olmaya da devam ediyor.

Farmasi olarak, bu zorluklara rağmen büyümemize ve yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.

Şirketimizin stratejik büyüme hedeflerine paralel olarak, digital dönüşüm hamlelerimizi gerçekleştirmeye,

Türkiye’nin ilk S/4 HANA Enterprise Cloud (HEC) projesini tamamen SAP standartlarına uygun, başarıyla hayata geçirerek başladık. Projemizin başarıya ulaşmasında, yönetim kurulumuzun kararlı duruşu, departmanlarımızın özveriyle sahiplenerek, hızlı adaptasyonu, digital dönüşüm ekibimizin büyük gayret ve sistem tecrübesiyle,projede bize kader ortaklığı yapan Felece Danışmanlık Firması’nın danışman ve yönetim kadrosunun her konuda yanımızda olmaları etkili olmuştur. Emek ve destekleri için tüm Farmasi ve Felece ailesine teşekkür ederim.

Müşteri Kazanımları:

  • S/4 HANA Enterprise Cloud ile daha modern ve daha güvenilir bir sistem alt yapısına geçen ilk şirket
  • Şirket çalışanları arasındaki etkileşimin arttırılması
  • Hatasız barkod okutma ve sevkiyat operasyonları
  • İş süreçlerini sadeleştirerek standardize eden, esnek ve verimli bir yapı
  • Merkezi finans, bütünleşik tedarik ve üretim zinciri, gerçek zamanlı analiz ve raporlama, mobil deneyim, planlama ve entegrasyon güçlendirme