images

6 Jan 2021

Genel Müdürümüz Finans Dünyası Almanak'ında!

Pandemi iş hayatımızı birçok  noktada etkiledi. Felece’de bakış açımızı değiştirdiğimiz 3 ana konu var diyebiliriz.

Şirketin iç yönetimi, iş ortaklıklarımızla olan birliktelikler ve müşterilerimiz.

Şirkette süreçlerimizi daha dijital mecralara taşıdık. Burada özellikle iş ortaklarımızın konfor alanlarında, dokundukları müşterilere en sağlıklı dokunabilmeleri için çeşitli dijital uygulamaları hayatımıza kattık.

Dökümantasyon ve kurumsal hafızanın eksiksiz oluşturulması konusunda ek önlemler aldık.  Pandeminin etkilediği sektörlerdeki çoğu müşterilerimizin ihtiyaçlarını belirlemede ve uygun ürün ve hizmetleri iletmek noktasında ek bir efor gerçekleştiriyoruz.

Bu dönemden en az kayıpla kurtulmanın yanı sıra optimum kazançla çıkmak bizim için de müşterilerimiz için de önceliklidir. Kriz yönetiminden çıkardığımız öncelikli sonuç teknolojinin hızına kendi hızımızı eşitlemek zorunda olduğumuz diyebiliriz. İş yapış biçimlerimiz, önceliklerimiz değiştikçe belki de aylar alacak dijital dönüşümlere haftalarla karşılık verdik. Bu da artık kendimizle yarışımız değil teknoloji ile yarışımıza dönüştü.

2021 yılından beklentilerimiz arasında, tohumlarını 2020’de attığımız Londra yapılanması üzerinden öncelikle Avrupa ve sonra tüm dünyaya hizmetlerimizi götürmek bulunmaktadır. Buradaki nihai amacımız ise müşterilerimizin ihtiyaçlarını uzaktan da olsak en yakınlarında hissedecekleri şekilde en uygun ürün ile cevap vermek diyebiliriz. Veri ve teknoloji, deneyimli bir yazılım ekibi ile birleşince aradaki fiziki mesafeler saniyelere dönüşüyor. Biz de bunun cevabını aradık ve çözüm üretmeye başladık.

Yaptığımız en büyük yatırım Londra ofisimize ek olarak geçtiğimiz günlerde anlaşmasını sağladığımız Eskişehir Teknopark ve orada yetiştireceğimiz yeni sektör profesyonelleri diyebiliriz. Felece’nin mottosu gelecek için çözümler üretmek olurken, bu çözümleri de her zaman insanı en odağına alacak şekilde tasarlıyoruz. Teknik anlamda ülkemize yepyeni yetenekleri kazandırmak için çıktığımız bu yolda gerek veri teknolojileri ekosisteminde gerekse bilişim ekosisteminde birbirimizden güç alacağımız pek çok şirket de bulunuyor. Birlikte üretmeye ve inovasyona her zaman açığız. Artık yıl ve içinde bulunduğumuz şartlar dahilinde bireysel yükselmeler değil, kolektif yükselmeler önemli olacaktır.

 

 Finans dünyası dergisini indirmek için tıklayın!