images

4 Feb 2020

Izocam Brought Their B2b And Erp Processes To Global Standards With New Generatıon Sap Solutions

Yalıtım sektörünün lider kuruluşu İzocam uzman ekibimizin danışmanlığıyla SAP S/4HANA ERP ve C/4HANA Commerce Cloud geçişini tamamladı.

Türkiye’de 1965 yılından bu yana yalıtım sektörüne öncülük eden İzocam’ın ERP ve B2B iş süreçlerini eş zamanlı gerçekleştirdiğimiz iki kritik projeyle yüksek performanslı yeni nesil SAP platformlarına taşıdık.

İş süreçlerini global standartlarla iyileştirmek isteyen İzocam, veriye ulaşımı kolaylaştırma ve kurum genelinde standartlaşma sağlama hedefleriyle SAP S/4HANA ERP platformuna geçme kararı aldı. SAP’nin benzersiz bellek içi mimarisiyle iş süreçlerinde performans ve verimlilik sağlayan bu platform üzerinde kullanılacak modüller, Felece danışmanlığında belirlenerek başarılı bir şekilde canlı kullanıma alındı.

Üretimden dağıtıma farklı lokasyonlarda, farklı iş ortaklarıyla birlikte çalışan İzocam için verinin tek versiyonunun kurum genelinde etkin biçimde kullanılması büyük önem taşıyordu. Ayrıca, şirket genelinde ortak bir dil oluşturulması ve raporlamaların aynı platform üzerinde işletilmesi de önemli ihtiyaçlar arasında yer alıyordu.

 

Üretimde ve satışta verimlilik

İzocam’ın ihtiyaçlarını en iyi biçimde karşılamak üzere başladığımız SAP S4/HANA ERP Projesi kapsamında maliyet muhasebesi, üretim planlama, malzeme yönetimi, satış ve dağıtım, kalite yönetimi, proje yönetimi gibi kurumsal kaynak planlamanın olmazsa olmaz modüllerinin entegrasyonunu gerçekleştirdik.

2020 yılı başı itibarıyla canlı kullanıma aldığımız projeyle birlikte İzocam, iş süreçlerinde verimliliğini yüksek performansla destekledi. Kurum genelinde oluşturulan ortak dil sayesinde raporlamalar ve veri kullanımı standartlara oturtuldu. Dahası, farklı süreçlerde üçüncü taraflarla kurulan iş birlikleri çok daha kontrollü yürütülür hale geldi. İzocam satış sürecini S/4HANA ile iyileştirirken, ürün planlamada da verimlilik artışına tanık oldu.

İzocam 2020’ye daha hızlı ve kullanışlı B2B süreçleriyle merhaba dedi

İzocam, 2019’da SAP S/4HANA ERP Projesiyle eş zamanlı olarak B2B süreçlerinin iyileştirilmesi için SAP C/4HANA çözümlerinden Commerce Cloud için de düğmeye bastı. Sekiz yıla yakın bir süredir kendi yazılımlarıyla yürüttükleri B2B süreçlerini SAP’nin müşteri deneyimi (CX) platformu SAP C/4HANA’nın modern yapısına taşımak isteyen İzocam’da SAP S/4HANA ile entegre olarak SAP Commerce Cloud çözümü uygulamaya alındı.

Felece Teknoloji olarak danışmanlığını yapmış olduğumuz proje kapsamında İzocam’ın daha önce kullandıkları satış yapısı tamamen yenilenip, teslimat sürelerinin azaltılması hedeflendi.