images

2 Mar 2020

Kanık Şirketler Grubu’nun Ekosistemini SAP S/4HANA Platformuna Taşıyoruz

Kanık Şirketler Grubu, kurumsal süreçlerinde verimliliği artırmak ve tüm ekosistemi aynı yüksek performanslı altyapı üzerinde buluşturmak için Felece Teknoloji danışmanlığında SAP S/4HANA Projesine start verdi.

Kanık Şirketler Grubu, bünyesinde bulunan Özka Lastik, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak tüm dünyada faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Grup, hızla büyüyen ekosistemindeki şirketler için merkezi bir süreç mekanizması oluşturmak istedi. Bu ihtiyaç doğrultusunda Kanık Şirketler Grubu’nda daha yalın bir sistem üzerinde işleyen etkin süreçler için SAP S/4HANA Projesi Felece Teknoloji danışmanlığında başladı.

Geçtiğimiz günlerde Kanık Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyelerinin de katılımı ile gerçekleşen proje açılış toplantısı ile S/4HANA’ya geçiş sürecinin ilk adımı atıldı.
Proje kapsamında, grup genelindeki iş süreçlerini, yüksek performans ve gerçek zamanlı veri yönetimi sağlayan SAP S/4HANA üzerine taşıyacağız. Yaklaşık 12 ayda tamamlanacak projeyle birlikte, Kanık Şirketler Grubu ekosisteminin aynı merkezi yapı altında bütünleşik hale gelmesi sağlanacak.

Verinin tek ve güvenilir bir versiyonuna gerçek zamanlı erişimi mümkün kılacak olan proje ile grup şirketlerinin çalışanları, SAP Fiori tabanlı uygulamalara mobil cihazları üzerinden kolaylıkla erişim sağlayabilecekler. Proje kapsamında SAP S/4HANA dışında Felece Teknoloji’nin E-Çözümlerinin yanı sıra VIES Dış Ticaret Çözümü ve projenin ilerleyen aşamalarında tercih edilmesi halinde VEPO Tedarikçi Portali ve VMDM Ana Veri Yönetimi çözümleri de uygulamaya alınacak.

Kanık Grubu, yapacağımız entegrasyon çalışmasıyla birlikte daha yalın bir sistem üzerinde işleyen, daha verimli ve standartlara oturtulmuş süreçler elde edecek.