images

30 May 2019

Kardem To Enhance Customer Experience With Crm Project

Kardem, müşteri deneyimlerini geliştireceği CRM projesi kapsamında uzman kadromuzla çalışma kararı aldı.

Ülkemizin ihraç kalemlerinin başında gelen tekstil sektörünün lider firmalarından Kardem, Türkiye ve dünyanın önde gelen markaları için yüksek hacimli koleksiyonlar hazırlıyor ve bunları ileri teknolojiyle üretiyor. Yalın yönetim anlayışını benimseyen Kardem’in aylık üretim kapasitesi ortalama 2,000,000 adeti buluyor.

Felece Teknoloji olarak SAP Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) destek hizmeti sunduğumuz tekstil devi Kardem’in, müşterileri ile olan etkileşimini yönetmek ve daha iyi müşteri deneyimi sunabilmek için başlattığı CRM projesinde de birlikte çalışacağız. Uzman kadromuzla hizmet vereceğimiz projede teklif hazırlama aşamasından faturanın oluşturulmasına, sevkiyat ve teslimat takibinden satış analizlerine kadar tüm süreçlerin iyileştirilmesi ve SAP CRM platformu ile yönetilmesi hedeflendi.

SAP CRM uygulaması ile toplam satış fırsatları, tekliflerin gerçekleşme oranları ve satış analiz raporları alınabilirken, Aynı zamanda analiz raporları şirket, departman ve satıcı bazında performans hedefleri ile karşılaştırmalı olarak da hazırlanabilecek.

Proje sonucunda farklı kanallardan etkileşime geçen müşterilerin bilgileri ortak bir veritabanında toplanıp takip edilecek. Proje ile e-posta ile soru soran bir müşteri çağrı merkezini aradığında müşteri temsilcisinin e-postalara rahatça ulaşıp müşteriyle olan tüm etkileşimi görerek yanıt vermesi de mümkün olacak.

Kardem’in 2023 yılına kadar Türkiye’nin hazır giyim ihracatında lider firması olma ve dünyanın önde gelen markalarının stratejik ortağı olma vizyonunu gerçekleştirmesinde CRM projesi önemli bir rol oynayacak. Bu proje ile Kardem gelecek vizyonu için önemli bir adım atarken, müşteri deneyimine yeni bir soluk kazandıracak.