images

21 Apr 2021

SARTEKS SAP S/4HANA PROJESİ İLE BAŞARILARINI TAÇLANDIRIYOR

Tekstil sektörüne kazandırdığı vizyon ve 25 yıllık tecrübesi ile ulusal ve uluslararası tüm pazarlarda kumaş, boya ve baskı hizmetleri sunan Sarteks; sektöründe taşıdığı yenilikçi ruhu teknoloji bazlı iş hedefleri alanında da sürdürmek amacıyla 2021 Nisan ayı itibarı ile Felece iş birliğindeki SAP S/4HANA Projesine ilk adımını attı.

Sarteks Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Sartık, hayata geçecek proje hakkında değerlendirmede bulundu.

Felece ile SAP S/4HANA Dijital Dönüşüm yolculuğuna çıkarken motivasyonunuz ve ihtiyaçlarınız nelerdi?

Biz Sarteks olarak 25 yıldır tekstil sektörünün kalbinde, İstanbul Zeytinburnu’nda faaliyet göstermekteyiz. Hızla değişen ve rekabetin oldukça yoğun olduğu sektörümüzde, kurumsallaşmak bizleri rakiplerimizden ayrıştıracak en güçlü faktörlerden bir tanesi. Biz uzun yıllardır sektörümüzdeki tüm yenilikleri yakından takip ediyor, onları uyguluyor ve müşterilerimize maksimum memnuniyeti sunuyoruz. Biliyoruz ki yüksek satış rakamları kurumsal bir organizasyon olmak için yeterli değil. Bu vizyona sahip olduktan sonra kullandığımız ERP programları bize yetmemeye başladı. Bu noktada yeni bir sistem arayışına girdik ve alanının en iyisiyle çalışmaya karar verdik.

SAP S/4HANA çözümünü ve Felece’yi tercih etme nedenleriniz nelerdir?

Felece, gerek tekstil sektöründe dijital dönüşüm hizmetlerindeki tecrübesi, gerek danışman kadrosunun yetkinliği ve alanına hakimiyeti ile diğer seçenekler arasından rahatça sıyrıldı. Oldukça kapsamlı değerlendirme kriterlerimizin ardında hem başarılı referansları hem odaklı yaklaşımları hem de tecrübeli kadrosu nedeniyle Felece’nin bizim için en doğru iş ortağı olduğuna inandık.